تبلیغات
نوشتار مسعود ادیب

نوشتار مسعود ادیب
اگه لیلی نمی خندید ... مگه مجنون میشد مجنون 
قالب وبلاگ

آلونک های بدون مهر

شب جمعه دوازدهم بهمن 1391 ساعت 11 شب کانال 3 تلویزیون برنامه دیروز امروز فردا داشت با حضور وزیر محترم راه و شهر سازی و شرکت کننده محترم دیگری که مسئول سابق مناطق محروم بود و با مجری گری یک جوان بسیار ناپخته ( دست از شعار زدگی بردارید و کار را به دست کاردان بسپارید ).

شب شنبه 14 بهمن 1391 ساعت 11 شب در کانال 1 تلویزیون برنامه گفتگویی بود با حضور آقای حبیب الله عسگر اولادی و آقای حسین شریعتمداری ( اگر گزارشگری یک مسابقه فوتبال را ملاک بگیریم هر چند قیاس نامناسبی است مجری این برنامه اصلاً در حد و اندازه شرکت کنندگان نبود ) در حالی که هر دو نفر شرکت کننده آنقدر برای هم تعارفات تکه و پاره کردند که برایم معلوم نشد این برنامه با هدف محاکمه سران فتنه بود یا ماست مالی کردن مدعاهای بسیار ناپخته آقای عسگر اولادی در رابطه با سران فتنه و ...

در هر دو برنامه یک نکته مشترک طرح شد در دفاع از طرح تمام دولتی مسکن مهر که در برنامه اول آقای وزیر راه و شهرسازی به دفاع تمام قد از این طرح پرداختند ( در حیطه مسئولیت خود ) و در انتهای برنامه دوم آقای شریعتمداری بدون ربط به مسئله فتنه ( با توسل به تئوری آتش به اختیار ) بحث مسکن مهر را پیش کشید و گرانی ها را و مجری برنامه به ایشان یک تذکر بجا نداد که از بحث خارج شدند.

چندین سال است که تلویزیون تبلیغات سنگینی حمایتی در رابطه با طرح مسکن مهر راه انداخته است و به هیچ کس و در هیچ برنامه ای اجازه نداده که نقطه نظرات دیگری را در این باره طرح کنند و این یکی از مصادیق تک صدایی نامذموم در این دستگاه است.

آقای وزیر راه و شهر سازی در مصاحبه ای گقتید که نیامده اید تا در میدان ونک به کسی خانه بدهید ( تقل به مضمون ) امّا آقای وزیر یادتان باشد که قرآن میفرماید اگر میخواهید انفاق کنید از آنچه باشد که دوستش دارید. البته شاید شما آمار یک و نیم میلیون واحد ساختمانی و بالاتر برایتان دوست داشتنی تر باشد ( خود دانید و خدایتان ).

حضرت علی (ع ) به میثم دستور داد تا خرما هایش را درهم بفروشد و شما ( و همفکرانتان ) در یک جنگ تمام عیار و با سوء استفاده از امکانات دولتی زمین های مسکن مهر را از سایر زمین ها جدا کردید و بدترینش را به خلق الله عرضه داشتید، باشد که فاجعه فرهنگی مربوطه در سال های آینده رخ نماید.

آقای وزیر چندین بار گفتید که یک روستا زاده هستید. یادتان باشد که: روستا زادگی یک انتخاب نیست بلکه یک اتفاق است و ملاک بر اساس قرآن تقوا است.

شاید در روستا بودید وقتی انقلاب شد امّا من بنا بر تقدیر الهی در شهر تهران به دنیا آمده بودم که در گوشه ای از آن گذرگاهی داشت  " مال رو " برای دستیابی به زیارتگاه امامزاده داود،جایی که بخشی از آن موسوم شد بنام " شهرک غرب " و خانه هایی را در قسمتی از این اراضی ساختند به سبک زندگی در غرب و ویترینی شد برای نمایش غرب زدگی. بعد از انقلاب نام این محله را تغییر دادند به " شهرک قدس " و زمین هایش را تقسیم کردند بین بعضی ها با توجیهات بسیار و اول آنکه زمین از آن خداست.

حالا که شما به یّمن انقلاب اسلامی به تهران آمدید سری بزنید به این محله و بررسی کنید که ظرف چند سال گذشته چگونه تیم فتنه گران و غارتگران اعم از ضد انقلاب- تکنوکرات- تازه به دوران رسیده- آغا زاده - رشوه خواران دولتی- رشوه پردازان مدرن- و در یک کلام  " مرفهین بی درد " آنجا را جولانگاه خود کرده و یکه تازی میکنند و شما خلق الله صاحب خانه نشده را به حاشیه های بدون مهر میبرید که هیچ صبغه اسلامی ندارد و به این کارتان مینازید.

عبوری کنید از ضلع غربی شهرک یاد شده و ببنید که بر روی تپه های فرحزاد چه مقدار مواد مخدّر توزیع میشود و پلیس مربوطه میگوید هر چه آنها را امروز دستگیر میکند قوه قضائیه فردا آزادشان میکند.

بزرگراه نیایش را به سمت کرج بروید و ببینید چه آسمانخراش هایی را شروع کرده اند و بپرسید چه تعداد از آنها سهم مستضعفین کوخ نشین است ( ولی نعمت های انقلاب در شعار ). قرار است تهران کوچک شود ، نه؟

چه تعداد وزیر و وکیل و دکتر و مهندس و کارخانه دار و مدیران بالای دولتی در خانه های مسکن مهر زندگی میکنند و چه تعداد از آنها در فرمانیه و زعفرانیه و کامرانیه و آجودانیه و ...

 

میشود برای نظر سنجی به مسکن های مهر رفت و پرسید چند در صد از متقاضیان به اضطرار آمده اند و چند در صد به اختیار و چند درصد به طمع گران شدن و چند در صد به هوای استفاده از وام های با بهره پائین. اگر همین مقدار وام را به همین افراد بدهند آیا به مسکن مهر میروند یا ترجیح میدهند هر کجا که خواستند خانه بسازند. شاید اولویت اول آنها خانه دار شدن نباشد.

نتوانستید در این برنامه پاسخ دهید که چرا با وجود راه سازی و برق رسانی و سایر خدمات روستاها خالی شده اند. من جواب میدهم: چون راه کارتان غلط است.

خوی اشرافی گری بیداد میکند و این ما هستیم که باید با خدایمان خلوت کنیم و به خودمان نهییب بزنیم که: به کجا چنین شتابان. آتش به اختیار نیست ( اگر مسلمانیم ) و این تئوری مربوط است به قدرت طلبان و منافقان و دار و دسته های مربوطه به شیطان و در رأس آنها شیطان بزرگ آمریکای جهان خوار.

یادمان باشد که خدا هست و روز حساب و کتاب و این سئوال قرآنی : بایّ دنب قتلت ؟ و چه کسی جرأت دارد که بگوید : ما در امن ترین نقاط شهر صاحب خانه شدیم و هر که را توانستیم به حاشیه راندیم.

ساعت پخش دو برنامه یاد شده برای خانواده ها اصلاً مناسب نیست و این حس را میدهد که برنامه فقط تبلیغات است برای انتخاب ریاست جمهوری در سال 1392. هر چند که رهبر معظم انقلاب اسلامی تذکر داده اند که ورود به بحث انتخابات خیلی زود است امّا  کو گوش شنوا.

به نظر من باید شروع تبلیغات انتخاب رئیس جمهور حداقل 6 ماه پیش از روز رأی گیری باشد تا هم داوطلبین وقت داشته باشند که برنامه ارائه دهند و هم انتخاب کنندگان فرصت کافی برای بررسی فرد اصلح و کار گروهش را داشته باشند.

خدا کند که راه برای ورود ضد انقلاب و فتنه گران به صحنه انتخابات بسته بماند همچنانکه با وجود سد محکمی چون شورای نگهبان قانون اساسی در سی و چند سال گذشته از ورود تمامی مخالفان قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران جلوگیری به عمل آمده است و اگر گاهاً ارفاقی صورت گرفته از همانجا دچار خسارت شده ایم و عاقل از یک سوراخ دوبار گزیده نمیشود.

با امید به اینکه تذکر برای مؤمنین مفید آید این سطور را بعنوان درون گفتمانی طرح کردم و از بابت پند گفتم آنچه را شرط بلاغ میدانستم و آنقدر خودخواه نیستم که بگویم به من چه اگر ملالی به شما دست داد که دلتنگی را هرگز برای برادرانم نمیخواهم. از شما میخواهم با سعه صدر این چند خط را مطالعه فرمائید و در صورت داشتن جواب ما را آگاه نمائید باشد که باب " آزاد اندیشی " مفتوح بماند.


اهدنا الصراط المستقیم

 

 

 

 

 


[ دوشنبه 16 بهمن 1391 ] [ 04:37 ق.ظ ] [ مسعود ادیب ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By MihanSkin :.

درباره وبلاگ

نویسندگان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب